4-päevane töönädal

Neli tööpäeva nädalas? See peab ju ometi tähendama vähemalt 10 tunni pikkuseid tööpäevi, et kõik tehtud saaks, eksole? Vale!

04.03.2021 (1minuti jagu lugemist)

Meil Solutionalis tähendab see nelja “traditsioonilist üheksast viieni” päeva ja kolme vaba päeva nädalas, et teha midagi muud ja veeta aega sõprade- ja pereringis ja/või tegeleda oma hobidega.
Aga kuidas on lood palgaga, kas see on ka 80%? Loomulikult mitte, neljapäevane töönädal ei tähenda, et palgas peaks kompromisse tegema.
Järgnevalt mõned meie mõtted peale neljapäevase töönädala kasutuselevõttu.

Vähem tunde == vähem tehtud tööd?

Inimesed võivad arvata sedasi, aga tegelikult ei ole see nii. Loogika justkui ütleks, et kui panustada rohkem tunde, saab ka rohkem tehtud. Kindlasti ei saa me 20% vähem tehtud, sest uuringud on näidanud, et inimesed, kes töötavad 4 päeva nädalas on õnnelikumad, rohkem motiveeritud ja kasutavad oma aega efektiivsemalt. Samuti on nad vähem stressis, mis omakorda viib vähemate haiguspäevadeni. Kõik see tähendab, et lõppude lõpuks saame me tehtud sama palju kui me saanuks viie päevaga, samal ajal oma töö kvaliteeti parandades ja rünnates igat probleemi värskema peaga.

Küsisime ka oma klientidelt tagasisidet, et kas nad on märganud erinevusi nädalate vahel, kus me oleme töötanud kas 4 või 5 päeva. Nende vastus on, et produktiivsuse vaatenurgast ei ole nad muutuseid täheldanud.

Aga negatiivsed küljed?

Tänu sellele samale tagasisidele saime me aru, et kuigi meie töötame neli päeva nädalas, on meie klientidel siiski endiselt viiepäevane töönädal, mis tähendab, et kui nad tahavad midagi küsida või meiega arutada viiendal päeval, et pruugi me alati koheselt saadaval olla. Kuigi mõndadel meie klientidel on arendustiimides nii nende enda töötajad kui ka välised partnerid, pole me veel olnud olukorras, kus teiste inimeste töö jääb seisma kuna meil on vaba päev. Sarnased situatsioonid võivad juhtuda ka siis kui keegi läheb puhkusele või jääb haigeks, kuigi meid sellised olukorrad eriti ei mõjuta tänu paarisprogrammeerimisele, mida me tugevalt kasutame.

Kokkuvõtteks

Küsin küsimuse, millele me kõik Solutionalis saame samamoodi vastata, kuna meie kõigiga on seda juhtunud:
Mis on parim tunne pühapäeva õhtul?
Vastus: See, kui saad aru, et tegemist on siiski laupäeva õhtuga..


Solutional on agiilne tarkvaraarenduse ettevõte professionaalsete inseneridega, kes suudavad lahendada tarkvaralised probleemid algusest lõpuni ilma vahendajateta.

Kirjuta meile e-post aadressile info@solutional.ee juhul kui vajad abi uute või olemasolevate projektide eduka teostusega.